Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınız varsa,
Cevaplar burada.

En merak edilen soruları sizler için cevapladık.

2023 yılında Beykoz, İstanbul'da, dünyanın en büyük düğün konseptli çekim platosu olan DüğünümüzVar Çekim Platosu’nu açtık. 20.000 m²'lik doğal alanda bulunan mekânımız, VIP Saç & Makyaj Stüdyosu, VIP Gelinlik Kiralama Showroom’u, Düğün Karavanı ve birçok yeni konsept ile çiftler için benzersiz bir çekim deneyimi sunmaktadır. 

İstanbul dışından gelen çiftlerimiz dahil herkes kolayca ulaşabilir; ekstra ücretsiz hizmetler, konforlu dinlenme alanları, giyinme odaları, cafe & bistro ve otopark ile tüm ihtiyaçlarınız düşünülmüş durumda. Şimdi bu eşsiz deneyimi keşfetme zamanı!

 

DüğünümüzVar Platosu tüm gelinlik modelleri için uygun bir çekim mekanıdır.

Sadece Düğünümüz Var çiftlerine özel olarak tasarlanmış,  çekimlerimizin ve hazırlıklarınızın yapıldığı İstanbul Beykoz bölgesinde yer alan platomuzda çekimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Platomuzun içerisinde Saç&Makyaj Hazırlık alanları, VIP Gelinlik Kiralama alanı, cafe, otopark ve yakınlarınız için dinlenme alanları bulunmaktadır.

Genel itibariyle yıllardır İstanbul’un her noktasında uzun süre çekimler gerçekleştirdik. Eskiden fotoğrafın popüler olmadığı dönemlerde bu çekim mekanlarını gayet rahat bir şekilde kullandık. Ama geldiğimiz noktada İstanbul’da bir park, meydan ve sokaklarda fotoğraf çekmek büyük bir zorluk yaratmaya başladı. Mekan ve çevre düzenlemelerinin sürekli değişmesi, kontrolsüz kalabalıklar, arka planda istenmeyen görüntüler, çekim esnasında çifti rahatsız edebilen seyyar satıcılar veya dilenciler, çekim için gereksiz bürokratik izinler ve özellikle hafta sonu kalabalıklaşan ormanlar, sahiller ve meydanlar derken mesleki anlamda deformasyona uğradığımız, yaratıcılığımızı kaybettiğimiz ve stres kaynaklı işlerimize odaklanamadığımızı fark ettiğimizde bunun için özel bir mekan oluşturduk. Bu nedenle işimizin verimini ve kalitemizi düşüren detaylardan uzaklaştık.

Hayır! İstanbulda yer alan birçok çekim alanının 15.000-20.000₺ arasında çekim ücretleri talep ettiğini biliyoruz ancak DüğünümüzVar Platosunda mekan girişi için ücret ödemezsiniz. Düğünümüzvar’ı anılarına ortak etmek isteyen tüm çiftlerimiz için mekanlarımıza giriş ücretsizdir.

Öncelikle ailemize hoş geldiniz. Rezervasyonunuz bizlere ulaşmıştır. Sizinle oldukça keyifli ve bir o kadar da maceralı bir serüven bizleri bekliyor. Eminiz ki bu serüvenin sonunda muhteşem anılara sahip olacaksınız. Hayalini kurduğunuz her şey için sizlere her alanda çok yakın olacağımızdan emin olabilirsiniz. Düğünümüz Var ailesi olarak sizlere bazı bilgilendirmeler de yapmak istiyoruz. 

Rezervasyon süreciniz için size özel sistem üzerinden bir profil oluşturduk.  Şifrenizi sms ve mail yolu ile sizinle paylaştık. Bu aşamadan sonra rezervasyonunuz ile ilgili tüm süreçleri profilim sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

Faturanız, çekim günü sonrasında mail adresinize gönderilecektir. 

Sürekli yenilenen ve gelişen hizmetlerimizi anlık olarak siz değerli dostlarımız için sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyor olacağız. Tüm güncel bilgiler için hesaplarımızı takipte kalmanızı rica ederiz.

Çekim tarihinize 1 hafta kala siz değerli dostlarımıza e-mail, sms ve otomatik arama yollarıyla çekim programınızı hatırlatıyor olacağız. 

Rezervasyonunuza sonradan bir hizmet eklemek istemeniz durumunda çağrı merkezimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Tüm enerjimizi sizinle buluşturmak istediğimiz bu keyifli hikayeyi birlikte oluştururken yeniden iyi ki bizimlesiniz demek istiyoruz.

Uzun soluklu bir düğün hazırlığından geçtiğinize eminiz ve bu tatlı süreçlerde oldukça yoruldunuz. Şimdi ise uzun zamandır hayallerinizi süsleyen fotoğraf & video, saç & makyaj ve gelinlik kiralama hizmetlerimizden oluşan muhteşem bir deneyime oldukça yakınsınız. Bu eşsiz deneyimlere hazırlanırken hissettiğiniz heyecanı ve enerjiyi muhteşem bir hikayeye dönüştürmek için bizler de daima yanınızda olacağız.

Fotoğraf & Video çekimleriniz ile ilgili nasıl pozlar hayal ediyorsunuz? Bunları konuşun ve birlikte pozlar kaydedip panolar veya klasörler oluşturun. Kaydettiğiniz bu görselleri çekim günü sanatçılarımız ile paylaşabilirsiniz.

DüğünümüzVar gelinlik kiralama hizmetiniz var ise dilerseniz çekiminizden 1 hafta önce platomuzu ziyaret ederek gelinlik modellerimizi deneyebilir size en uygun olan seçeneği opsiyonlayabilirsiniz. Dilerseniz de çekim günü platomuza 1 saat daha erken gelerek seçimlerinizi o gün de gerçekleştirebilirsiniz.

Çekiminize 1 hafta kala yapmanız gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi almak için YouTube kanalımızda yer alan sizler için özel olarak hazırladığımız videolarımızı izlemeyi unutmayın.

Günler belki saatler sonra gerçekleşecek muhteşem çekimlerinizin heyecanıyla kıpır kıpır bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Buluşmamıza çok az kaldı. 

Çekim günü hazırlıklarınızı tamamladıysanız şimdi sıra son kontrollerde demektir. Gelinliğinizi ve aksesuarlarını, damatlığınızı, kıyafetlerinizi son kez deneyerek kontrol edebildiniz mi?

Çekimlerimize şehir dışından katılacak çiftlerimiz için birkaç gün öncesinden Beykoz bölgesinde yer alan platomuza yakın ve sizi iyi hissettirecek bir konaklama yeri tercih edebilirsiniz. Bu sayede çekim gününüze oldukça dinlenmiş ve yüksek enerji ile başlayabilirsiniz.

İstanbul’da yaşıyorsanız hazırlık saatinizi ve trafikte yaşanabilecek gecikmeleri de hesaba katarak iyi bir yol planlaması yapmanızı tavsiye ederiz. Trafikte yaşanabilecek bir gecikmeler sizleri stresli bir yolculuğa sevk edebilir. 

Ekip arkadaşlarımız çekime 1 gün kala mutlaka sizler ile telefonda bir tanışma görüşmesi gerçekleştirecek ve bazı bilgilendirmeler yapacaktır. 

Çekim günü size eşlik eden yakınlarınız var ise onları da cafe alanımızda misafir ediyor olacağız.

Bundan sonraki tüm süreçlerde aldığınız hizmetlerin özelinde ekip arkadaşlarımız sizlere tüm konularda profesyonel bir destek sunuyor olacaktır.

Sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Sevgi ve mutluluk dolu hikayenize bizi de dahil ettiğiniz için sonsuz teşekkür ediyoruz.

Evet, video çekimlerimizde kullanıyoruz. Tüm çekim ekipmanlarımız ve ekibimiz, gelişen teknolojiye ve çekim tekniklerine göre dizayn edilmektedir. Sadece video çekimleri için kullandığımız drone’larımızla, yüksek kalitede görüntüler elde etmekteyiz. Platomuzda ve platomuzun içerisinde yer alan açık alan konseptlerinde mükemmel sahneler yakalamaktayız.

Evet. Platomuzda pek çok gelin buketi bulunuyor. Çekime geldiğinizde müsaitliği bulunan gelin buketlerimizden dilediğinizi seçebilir ve çekim süreniz boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Elbette. DüğünümüzVar Saç&Makyaj Stüdyomuzda bulunan pek çok farklı çeşitte olan saç aksesuarlarından müsait olanları seçebilir ve çekim süresince ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ekibimizde bunun yanı sıra çekim boyunca ücretsiz kullanabileceğiniz takma kirpik de bulunmaktadır. Sizin getirmek istediğiniz aksesuarlar olursa bunların da takılması konusunda destek olmaktan mutluluk duyarız.

Elbette sizlere bu konuda destek olacak ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır.

Çekiminizden 3 saat önce saç makyaj hazırlığına başlıyoruz. Hazırlık biter bitmez de çekiminize başlamaktayız.

Tasarımlarınıza DüğünümüzVar Saç&Makyaj ekibimiz ile birlikte ortak fikirler sonucunda karar veriyoruz. Ya da çekim günü öncesinde beğendiğiniz bir model varsa görsel olarak paylaşabilirsiniz. Dilerseniz tamamen ekibimiz de destek olabilir.

Fotoğraf çekiminizin ardından çektiğimiz tüm kareleri sizlere dijital olarak teslim etmekteyiz. Seçeceğiniz 30 fotoğrafa photoshop ekibimiz tarafından renk düzenlemeleri, kusurlar varsa kusurların düzenlenmesi üzerinde çalışılıyor. Eğer dijital albüm tercih ettiyseniz 30 fotoğrafla dijital bir albüm tasarlayıp sizlere iletiyoruz. Eğer normal albümlü tercih ettiyseniz tasarım sona erdikten sonra onayınıza sunuluyor ve onayınızın ardından baskı sürecinde sizlere bir adet 30x60 cm’lik panoramik, iki adet de 15x30 cm’lik ailelerinize verebilmeniz üzere aile albümü basılıp sizlere kargo ile gönderiliyor.

Fotoğraf hizmetlerimiz, siz sevgili çiftlerimize özel tasarladığımız dünyanın en büyük ve yeni çekim platosunda Düğün Karavanı dâhil, birbirinden eşsiz yepyeni konseptlerle gerçekleştirilmektedir.

Fotoğraf çekimimiz, 2 saatlik bir periyotta gerçekleşmektedir.

Mekânlarımızdaki ışık dizaynı, hikâye örgüsü ve görsel arka planları, en mutlu anlarınız için özel olarak tasarlanmıştır. Fotoğraf çekimlerimizde ortalama 500 - 600 arası profesyonel fotoğraf karesi elde edilmektedir. Bu fotoğraflar; ekibimizin birbirinden farklı kadrajlarda portre denemeleri, kurgusal ve eğlenceli konseptler ve romantik aşk pozlarından oluşan zamansız karelerdir.

Fotoğraf çekimlerinden sonra en eğlenceli ve bir o kadar zor olan kısım ise yüzlerce poz içerisinden albüm için kullanacağımız 30 fotoğrafı seçmek oluyor. Bu süreçte ekibimiz sizlere çekiminizden sonra yaklaşık 7 iş günü içerisinde tüm fotoğraflarınızın olduğu bir link paylaşarak fotoğraflarınızın tamamını teslim etmektedir.

Fotoğraf seçimlerinizi gerçekleştirdikten sonra ise ortalama 75 iş günü içerisinde profesyonel renklendirme işlemleri ve Photoshop aşamaları tamamlandıktan sonra albüm tasarımınız sizlerin onayına sunulmaktadır. Fiziki albüm satın almışsanız eğer onay vermeniz durumunda ise baskı süreçlerine geçilir ve albümünüz kargo ile sizlere ulaştırılır.

Sahip olacağınız yüzlerce eşsiz dijital fotoğrafın yanı sıra muhteşem bir baskı kalitesine sahip 30 - 60 cm boyutlarında büyük boy bir ipek baskılı albüm ve ailelerinize anı olarak bırakabilmeniz için de 2 adet de 15-20 cm cep albümü sizlere teslim edilmektedir. Her dokunduğunuzda anılarınızın canlanacağı ve yeniden evlilik gününüze dönebilmenizi sağlayacak tüm bu eşsiz deneyimler için Düğünümüz Var ailesine katılmanız yeterli olacaktır.

Düğün kliplerimiz, evlilik süreçlerinizdeki hayallerinizi, sevginizi, mutluluklarınızı ve aşk dolu bakışlarınızı sonsuza dek canlı tutan, hikayenizi tüm yalınlığı ile Cinematography tekniklerinden beslenerek ölümsüzleştiren filmlerden oluşmaktadır. 

Video hizmetlerimizde tüm zamanların en çok talep gören dönemini yaşıyoruz diyebiliriz. Çiftlerimizin neredeyse tamamı evlilik heyecanlarını ve aşk hikayelerini kısa bir filme dönüştürüp , sadece onlara özel adeta gizli bir hazineye sahip oluyor. 

Video çekimlerimizde hizmet sunan sanatçılarımız kamera önü tecrübeniz olmasa bile sizlere poz vermek, doğal bir şekilde kameraya bakabilmek, hareketli sahnelerde nasıl bir akışta olacağınız gibi konularda iletişim ve yönlendirme desteği sunmaktadır. Ayrıca fiziksel özelliklerinizi de dikkate alarak sizlere en uygun olabilecek kadrajlar ve teknikler ile hikayeler oluşturmaktadır. Tüm bu süreçlerde sizlerinde fikirleri dikkate alınarak eşsiz bir deneyim sunulmaktadır. Videolarımızı 2 farklı teknikle kurgulamaktayız. 

Hareketli ve Dinamik Kurgu: Bu tekniği genel olarak rahat kıyafetleri veya gelinlikleri olan, hareketli pozlara uyum sağlayabilecek ve bol kahkahalı anlardan hoşlanan dostlarımıza önermekteyiz. Bir filmin fragmanı tadında kurgulanan bu teknikte genel olarak yüksek sekanslı müzikler ile hızlı sahne geçişleri mevcuttur. Video çekimleriniz tamamlandıktan sonra iletişim ekibimizin sizlere yollayacağı müzik arşivimizden seçeceğiniz müziğin tarzına göre ortalama 1-1.5 dakikalık bir kısa film şeklinde teslim edilmektedir.

Romantik ve Slow Kurgu: Bu tekniği ise detaylara daha fazla önem veren, filmin odağına aşkı ve tutkuyu konumlandırmak isteyen çiftlerimize tavsiye etmekteyiz. Romantik bir filmin aşk sahneleri gibi yoğun bir enerjiyle oluşturulan slow sahneler ile bakışlarınızı, enerjinizi ve hissettiğiniz tüm güzellikleri bir masal tadında birleştirebilmekteyiz. Poz vermekten hoşlanmayan ve doğal akışta ilerleyen çekimler seven dostlarımız için ideal bir seçenektir. Bu hizmetimizde; seçmiş olduğunuz müzik veya şarkının tarzına göre ortalama 2 - 2.5 dakikalık bir kısa filme sahip olacaksınız.

Sizi bir filmin başrolleri haline getirecek tüm bu eşsiz hizmetler için Düğünümüz Var ailesine katılmanız yeterli olacaktır. 

Platomuz içerisinde yer alan DüğünümüzVar Gelinlik Kiralama Showroom’umuzda Vakko, Özlem Süer ve Banu Güven imzalı birçok gelinlik koleksiyonumuz bulunmaktadır.

Bu özel hikâye, ekibimizin en özel ve anlamlı kilometre taşlarından biridir. Bir düğün görselini hayal edip ve tasarlarken, sahip olduğu enerjiyi en fazla etkileyen şeyin gelinlik tarzı olduğunu keşfettik. DüğünümüzVar Gelinlik Kiralama Showroomumuz tercih eden gelinlerimizin ortak özelliklerini birkaç kategoride sizinle paylaşmak isteriz.

Düğün gününe özel tercih ettiği gelinliği fotoğraf çekimlerinde kullanmak istemeyen veya kullanmak istese bile tercih ettiği gelinliğin prenses veya balık model olması nedeniyle hareketli ve eğlenceli pozlarda zorlanabileceğini düşünen gelinlerimiz tarafından yoğun bir şekilde 2. gelinlik olarak kullanılmaktadır. Düğün törenini önceden gerçekleştirmiş fakat fotoğraf çekimlerini gerçekleştirememiş veya gerçekleştirmiş olsa bile memnun kalmayan gelinlerimiz tarafından yeni bir çekim kurgulayabilmek adına harika bir seçenek olabilmektedir.

Özellikle düğün sürecinden sonra düğünde kullandığı gelinlik modelini beğenmeyen, beğense bile beden problemi yaşayan veya kiralık gelinlik kullandığı için mevcutta bir gelinliği olmayan gelinlerimiz bu eşsiz hizmet sayesinde dakikalar içerisinde markamızda bulunan yüzlerce gelinlikten en beğendiği modeli tercih edebilmektedir. DüğünümüzVar Gelinlik Kiralama markasının en büyük avantajlarından biri de ünlü tasarımcıların gelinliklerini siz sevgili dostlarımıza çok uygun fiyatlı seçenekler ile kiralayabilmesi ve fotoğraf & videolarınızın eşsiz bir görsel şölene dönüşmesine katkı sağlamaktır. Gelinlik kiralama hizmeti sizleri sadece bir kez kullanacağınız bir gelinlik modelini satın almak yerine büyük bir avantaj ile farklı hizmetlerden de faydalanabilmenizi sağlamaktadır.

2023-2024 gelinlik modellerimiz ile dünyadaki trendleri ve modayı yakından takip ediyor ve en güncel tasarımları sizlerle buluşturuyoruz.

DüğünümüzVar Saç Makyaj Stüdyomuz ailemizin ve markamızın gözbebeği. Bizi biz yapan, görsel tarzımızın oluşmasındaki en baskın tasarım süreci. Saç ve makyaj; düğün fotoğrafı ve klipleri süreçlerindeki en önemli 2 basamaktan biridir. Size özel tasarlanmış; karakterinizi, tarzınızı, ve enerjinizi yansıtan, seçmiş olduğunuz kıyafetler ile uyumlu bir saç tasarımı, kamera ışığı hesaplanarak gölgelendirilen ve doğayla iç içe gerçekleşecek aşk hikayenize uyumlu renkler ile tasarlanmış bir makyaj ile sevgili gelinlerimizin en iyi halini ortaya çıkarıyoruz.

DüğünümüzVar Saç&Makyaj Stüdyomuzun eşsiz özelliklerinden biri de tüm ekibinin moda ve görsel sanatlar geçmişi olan Make-up Artist ve Hair Stylistler’den oluşmasıdır. 

Markanın genetik kodlaması, tamamen görsel tasarım süreçleri ve bunun kamera ile doğrudan ilişkisi üzerine kurulduğundan, ihtiyacınız olan her şeyi sizler için önceden düşünen profesyonel bir vizyona sahiptir.

DüğünümüzVar Saç&Makyaj markasından hizmet alan çiftlerimizin belki de en büyük avantajlarından biri de çekimlerin gerçekleşeceği alanda kurulu stüdyomuzdan hizmet alabiliyor olmalarıdır. Bu eşsiz özellik sayesinde Saç&Makyaj tamamlandıktan dakikalar sonra tasarımınızın en fresh ve canlı hali ile kameraya gülümseyebilmektesiniz. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında havaların sıcak olması nedeniyle çekim mekanlarından uzak bir noktada hazırlık gerçekleştirip araç yolcuğu ile çekimlere katılan dostlarımızın en büyük şikayetleri yolculuk esnasında makyajın akması veya renklerin bozulması nedeniyle çekime başlarken büyük sorunlar yaşamalarıydı. Ayrıca özellikle dağınık topuz ve iri dalga gibi saç modellerinin bu yolculuklar esnasında formunu kaybetmesi de gelinlerimizin en büyük kabusuydu.

DüğünümüzVar Saç&Makyaj Ekibimiz sadece gelin saç ve makyaj hizmeti sunmaktadır.

Düğünümüz Var markası olarak çekim mekanlarımızda sevgili çiftlerimiz ile save the date, nişan, düğün fotoğraf video çekimleri gerçekleştirmekteyiz. Birbirine aşk ile bakan tüm çiftlerimizin en özel anılarına eşlik etmekteyiz.

Saç makyaj ekibimiz alanlarında profesyonel karma bir ekip olup, hem make-up artistlerimiz hem de hair stylistlerimiz arasında kadın-erkek ekip arkadaşlarımız yer almaktadır. Maalesef yoğunluk ve dışarıya verdikleri düğün hazırlık hizmetleri nedeniyle fotoğraf çekim hazırlıklarına spesifik bir yönlendirme sağlamak sağlıklı olmayacaktır. Ani gelişen aksilikler sebebiyle verdiğimiz sözü tutamamak bizleri çok üzeceği için hazırlık kısmında kadın arkadaşlarımızı yönlendireceğimizin sözünü veremiyoruz.

Platomuzdaki saç makyaj uygulama alanımız sadece profesyonel tasarımlar için oluşturulan bir stüdyo olup, saç boyama, saç yıkama, kesim, oje gibi kuaförlük hizmetleri bulunmamaktadır.

Bu soruya öncelikle DüğünümüzVar Platosu'nda hizmet sunduğumuz çiftlerimizin büyük bir kısmının, şehir dışından ve yurtdışından çekimlerimize katıldıklarını belirterek başlamak isteriz.

Her sezon artan bir grafikle İstanbul dışından çekimlerimize oldukça yüksek bir katılım sağlanmaktadır. Çiftlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz sohbetler esnasında tüm hizmetlerimizin bir arada ve aynı kalitede olması bizi tercih etmelerinde ki en temel neden olduğunu gözlemledik. Kurumsal temeller üzerine samimi bir vizyonla inşa ettiğimiz tüm bu değerlerin birleşmesi ile ortaya çıkan Düğünümüz Var mutluluk hareketinin enerjisi önce tüm Türkiye’ye ardından da dünyaya yayılmaya başladı.

İstanbul’a uzak mesafelerden uçak yolculuğu ile gelen dostlarımız çekimlerinizden minimum 1 gün önce İstanbul’a gelmiş olmalarını tavsiye ediyoruz. Çekim günü dinlenmiş ve güzel bir enerjiyle hazırlık alanlarımıza gelen misafirlerimizi platomuzdaki ekibimiz ve saç & makyaj sanatçılarımız karşılamaktadır. 

İstanbul’a 3-4 saat mesafede olan ve çoğu zaman çekim sabahı araçlarıyla hizmet alanlarımıza gelen çiftlerimiz ise öğleden sonraki saatleri tercih etmektedirler. Bu çiftlerimizden yola çıkarak sizlere de 14:00 ve sonrasında ki periyotları tercih etmenizi öneririz. 

Bu konu uzun zamandır bazı çiftlerimizin tereddütler yaşadığı temel konulardan biriydi.

Fakat yaklaşık 3-4 senedir çiftlerimiz ile gerçekleştirdiğimiz anketlerden edindiğimiz veri sonucunda kesinlikle ‘Düğün öncesi çekim’ fikrinin çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun temel sebeplerini olarak ise balayında alınan kilolar ve bu kilolardan dolayı gelinlik ve damatlığın olmama ihtimali, güneş lekeleri, düğün yorgunluğundan kaynaklı isteksizlik, izinlerinin bitmiş olması gibi birçok sebep öne çıkmaktadır.

Kesinlikle yeterli olmaktadır. Markamızın 2012 yılında başladığı bu serüvene binlerce çift eşlik etti. Tecrübelerimizi ve çekimler sırasında yaşadıklarımızı göz önüne aldığımızda çiftlerimiz için bu süre yeterli olmaktadır. Daha uzun süren çekimler çiftlerde yorgunluk belirtilerine sebep oluyor ve bu durum çekimlere olumsuz etki edebiliyor. 

Bu yılan hikayesine bir açıklık getirmek gerekiyor. Tamamen çift talebine göre değişiklik gösterse de çiftlerimizin yoğun olarak stresten uzak ve enerjisinin yüksek olduğu düğün öncesi anları tercih etmektedirler. Düğün günü stres ve gerginlik çekimlere yansıdığında olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Düğün sonrası çekimler ise genel itibariyle balayı sebebiyle güneş lekelerinizin olduğu ve tatillerin sona erdiği bir döneme denk gelirse fotoğrafları olumsuz etkileyebilir. Tüm detayları bir yere bırakacak olursak çekimlerimiz doğası itibariyle eğlenceli bir ortamda gerçekleşiyor. En uygun döneme siz karar verebilirsiniz.

Markamızda yer alan tüm ekip arkadaşlarımız alanlarında uzman kişilerden oluşuyorlar ve çekim süresi boyunca sizleri yönlendiriyorlar. Bunun yanı sıra sizler de çekimden önce ınstagram hesabımız ya da farklı platformlardan bulduğunuz pozları telefonunuza kaydedebilir çekim gününüzde ekip arkadaşımıza o pozun çekilmesi konusunda istekte bulunabilirsiniz.

Evet çekiminiz sırasında iki farklı kıyafet kullanabilirsiniz. Çiftlerimizin büyük bir çoğunluğu kendi gelinliklerinin yanı sıra DüğünümüzVar Gelinlik Kiralama markamızdan gelinlik kiralama hizmeti alıyor ve özel tasarım bu gelinliklerle çekimlerinin ikinci periyodunda bu gelinlikleri kullanıyorlar. Modellerimiz özel olarak çekim için tasarlandıkları için sizlere rahat hareket kabiliyeti sağlıyor ve rahat hareket edebilmeniz çekimlere yüksek oranda enerji katarak olumlu yönde etkiliyor.

Bu soruyu net bir şekilde cevaplayabilmek biraz zor. Çünkü hayal ettiğiniz ve hoşunuza giden pozların üzerinden buna ulaşmak teknik olarak daha doğru olacaktır.  Bazı fotoğraflar sadece gün batımından 1 saat önce çekilirken, bazı fotoğraflar ise sadece sabah veya öğlen saatlerinde, daha fresh ışıklarda elde edilmektedir. Ayrıca çekim saatinin dışında görselin duygusunu ve tarzını etkileyen bir çok faktörde mevcuttur.

Düğün için satın aldığınız takım elbise veya smokini çekiminizden 1 hafta önce mutlaka prova etmenizi ve vücut ölçülerinize uygun olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Çekimlerinizde daha hareketli ve eğlenceli pozlar istiyorsanız  ‘Country’ veya ‘Vintage’ esintiler içeren kombinler ile fark yaratan stiller oluşturabilirsiniz.

Fotoğraf çekimleri için eşiniz ile beğendiğiniz ve kaydettiğiniz pozlardaki damatların ortak paydasına baktığınızda size en uygun olan tarzı görebileceksinizdir. Beğendiğiniz kareler üzerinden kombinler oluşturmanız gördüğünüz ilk anda seveceğiniz fotoğraflara sahip olmanızda oldukça etkili olacaktır.

Papyon, kol düğmesi, klasik ayakkabı ve kemer gibi aksesuarlarınızı çekime hazırlanırken mutlaka kontrol edin. 

Çekiminize 3-4 gün kala mutlaka berberiniz ile fotoğraf çekimlerinize uygun olabilecek ve tarzınızı yansıtan bir saç sakal tasarımı hizmeti almanızı ve kişisel bakımlarınızı bu süreçte tamamlamanızı öneririz. Çekim gününüzde yoğunluktan bu konulara zaman ayıramayabilirsiniz. 

Cildiniz ile ilgili bakımları çekimlerinize 1 hafta kala gerçekleştirebilirsiniz.

Çekimlerimize şehir dışından katılacak çiftlerimiz için birkaç gün öncesinden Beykoz bölgesinde yer alan platomuza yakın ve sizi iyi hissettirecek bir konaklama yeri tercih edebilirsiniz. Bu sayede çekim gününüze oldukça dinlenmiş ve yüksek enerji ile başlayabilirsiniz.

İstanbul’da yaşıyorsanız hazırlık saatinizi ve trafikte yaşanabilecek gecikmeleri de hesaba katarak iyi bir yol planlaması yapmanızı tavsiye ederiz. Trafikte yaşanabilecek gecikmeler sizleri stresli bir yolculuğa sevk edebilir. 

Sanatçılarımız çekiminize 1 gün kala mutlaka sizler ile telefonda bir tanışma görüşmesi gerçekleştirecek ve bazı bilgilendirmeler yapacaktır. 

Platomuza geldiğinizde aracınızı otoparkımıza teslim ederek keyifli bir şekilde hazırlık ve çekim alanlarına ulaşacaksınız.

Çekim günü size eşlik eden yakınlarınız var ise onları da cafe alanımızda misafir ediyor olacağız.

Bundan sonraki tüm süreçlerde aldığınız hizmetlerin özelinde sanatçılarımız sizlere tüm konularda profesyonel bir destek sunuyor olacaktır.

Hem açık hem de toplu saç modellerinde daha sağlıklı ve modern bir görüntü oluşturmak için, saç uzunluğunuzun göğüs hizasının üstünde olmasını tavsiye ederiz. Çekiminize 1 hafta kala bununla ilgili bir kesim hizmeti alabilirsiniz.

Çekim haftanızda, saçlarınızı kimyasal şampuanlar yerine, tuzsuz ve sülfatsız şampuanlarla yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın daha canlı ve dolgun görünmesi için çekiminizden önce büyük renk değişiklikleri ile saçınızı yıpratmamanızı tavsiye ederiz. 

Cilt bakımınızı çekim tarihinizden en az bir hafta önce yaptırmanızı ideal olacaktır. 

Çok kuru bir cilde sahipseniz nemlendiriciler ile cildinizi destekleyebilirsiniz. Yağlı bir cildinizin olduğunu düşünüyorsanız, peeling uygulayabilirsiniz.

Makyaj tasarımını sizlere daha güzel bir şekilde uygulayabilmemiz için temiz ve dinlenmiş bir ciltle, yüzünüze makyaj uygulamadan gelmenizi rica ederiz. 

Beğendiğiniz saç&makyaj tasarımları var ise telefonunuza kaydederek hazırlığınızdan önce saç&makyaj ekibimize gösterebilirsiniz. 

 

Saatler sonra gerçekleşecek muhteşem çekimlerinizin heyecanıyla kıpır kıpır bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz. Buluşmamıza çok az kaldı. İlk kez yaşayacağınız bu deneyiminiz için sizlerle kısa bir sohbet gerçekleştirmek istiyoruz.

Çekim günü hazırlıklarınızı tamamladıysanız şimdi sıra son kontrollerde demektir. Gelinliğinizi ve aksesuarlarını, damatlığınızı, kıyafetlerinizi son kez deneyerek kontrol edebildiniz mi? Kıyafetlerimizin ütüleri ve paketlemeleri tamamlandı mı? Takım elbiseniz için yedek bir beyaz gömlek almayı da ihmal etmeyin. Her şey harika gidiyor. Şimdi ise papyon, kol düğmesi, gelin buketi, saç aksesuarı ve çekimlerde kullanmak üzere önceden hazırladığınız farklı bir aksesuarınız var ise hepsini güzel bir şekilde paketleyebilirsiniz.

Kontrollerimizi sağladıysak eğer şimdi ise sakin ve huzurlu bir müzik eşliğinde kahvemizi yudumlayarak hayallerimizi kısaca gözden geçiriyoruz. Eşiniz ile nasıl pozlar vermek istiyorsunuz? Sizi en iyi yansıtan profiliniz hangisidir? Sizi en mutlu edecek pozlar nelerdir?  Şeklinde minik bir sohbet gerçekleştirerek çekimlere ve eğlenceye hazırlanabilirsiniz.

Tabii ki dışarıda hazırlanıp platomuzdaki çekime katılabilirsiniz. Fotoğraf paketimiz ana hizmetimiz olup video ve saç makyaj, gelinlik kiralama hizmeti çiftlerimizin ekstra olarak alabilecekleri hizmetlerdir.

Fotoğraf paketi satın aldığınız zaman çekimlerinizi bir ekip arkadaşımız ile gerçekleştirmektesiniz. Fotoğraf ve video paketi tercih ettiğinizde ise çekime bir profesyonel videographer arkadaşımız daha katılmaktadır. Fotoğraf ve video çekimlerimiz eş zamanlı gerçekleşmektedir.

Tercih ettiğiniz çekim tarihinde paketinize ekletmek istediğiniz hizmetimizin müsaitlik durumuna göre mevcut paketinize, yeni hizmet ekleme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz. Tercih ettiğiniz tarih ve hizmetlerimiz sizlere rezerve edildiği için paketlerimizden hizmet çıkartma işlemi yapamamaktayız.

Dilerseniz telefonunuza kaydettiğiniz, beğendiğiniz kareleri ve pozları çekimler esnasında ekibimiz ile paylaşabilirsiniz. Bu örneklerden sizlere en uygun olanları sizlere özel uygulanabilmektedir. Ayrıca ekibimizde yüksek poz bilgisi ile sizleri her konuda yönlendirebilmektedir. Siz keyifli ve enerjik bir şekilde çekimlerinize katıldıktan sonra ekibimiz tüm süreçlerde size profesyonel destekler sunarak hayalinizdeki karelere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Elbette! Çekiminiz sırasında iki farklı kombin tercih edebilirsiniz. Çekimlerimiz 2 saat sürdüğü için 1'er saatlik aralıklarda ya da sizlerin belirlediği zaman dilimlerinde değişim gerçekleştirebilirsiniz. 

Çiftlerimiz kendi şarkılarına kendileri karar veriyor. Kurgu ekibimiz şarkının ritmine uygun olacak şekilde 1,5-2 dakika civarında bir klip oluşturuyor.

Heyecanlı ve bir o kadar da harika bir çekim süreci yaşadığınıza eminiz. Şimdi ise en keyifli kısma geldik. Birbirinden güzel fotoğraflarınızı ve video hizmeti satın aldıysanız kliplerinizi sizlerle buluşturmak için geri sayım başladı. Şimdi sizler ile DüğünümüzVar ailesi olarak tasarladığımız profesyonel veri aktarımı ve görsel editleme süreçlerini tüm aşamaları ile paylaşacağız. 

Sizlere 7 iş günü içerisinde tüm fotoğraflarınızın dijital formatlarını içeren linki, SMS ve e-mail ile göndereceğiz. Dilerseniz dugunumuzvar.com’a e-mail ve şifrenizle giriş yaparak da görüntüleme sağlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızı bilgisayara indirerek yedeklemenizi tavsiye ederiz. Fotoğraflarınızı indirdikten sonra, albüm içerisinde yer almasını istediğiniz 30 fotoğrafı seçip, seçtiğiniz fotoğrafların kodlarını size iletilen linkteki ilgili alanlara yazmanızı rica edeceğiz. Fotoğraf ve varsa video düzenleme ilgili taleplerinizin tamamını bize ilettikten sonra; albüm ve video kurgu için 75 iş günlük teslim sürecinizi başlatmış olacaksınız.

Albüm ve video kurgularınız tamamlandıktan sonra onay vermeniniz için sisteme yüklenecektir. Onay verdiğiniz takdirde, eğer fiziki albüm de satın aldıysanız, tasarımı tamamlanan albümünüz baskı merkezimize gönderilecektir. 15 iş günü içerisinde baskısı tamamlanıp, belirttiğiniz adrese ücretsiz kargolanacaktır. Kurgusu tamamlanan ve onay verdiğiniz videonuzun final halinin indirme linkini de yine sistem üzerinden sizlerle paylaşıyor olacağız. En mutlu hatıralarınızı, sizinle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. 

Fotoğraf çekimlerinde elde edilen tüm görüntüler ortalama 7 iş günü içerisinde, tarafınıza bulut sistemi üzerinden teslim edilmektedir. Teslim edilen fotoğrafların içerisinden tercih ettiğniz 30 adet fotoğrafı bize ilettikten sonra albümünüz için gerekli editlemeler, rötuşlar ve photoshop işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Fotoğraflarınızın editlenme süreci ortalama 75 iş günü sürmektedir. Editleme işlemleri bittikten sonra albüm tasarımı için sizlere tekrar fotoğraflarınızı iletiyoruz. Onayınızı aldıktan sonra ise albümün baskı süreci başlamaktadır. Albüm basıldıktan sonra tarafınıza kargo ile gönderilmektedir.

Bu konu en kolay müdahale edebildiğimiz alanlardan biridir. Fotoğraf editlemelerinde; diş beyazlatma, kol, bel, gıdı inceltme ve cilt kusurlarını rötuşlama vb konularda uygulamalarımız mevcuttur. Doğallığı bozmayan gerçeğe uygun her edit için sizlere yardımcı olmaktayız.

Rezervasyon süreci web sitemiz üzerinden ilerliyor. Çekim yapacağınız mekanı, tarihi ve hizmetleri seçmenizin ardından gerekli alanlarda yer alan bilgilerinizi dolduruyorsunuz. Ardından ödeme aşamasına geçerek istediğiniz türde ödeme yöntemini kullanarak ödemenizi iletebilirsiniz. 

Ana sayfamızdaki “Fiyat Bilgisi Alın” butonunu tıklayarak, rezervasyon ekranına ulaşabilir, fotoğraf çekiminin yanında albümlü paket, video çekimi, gelin saç & makyaj ve gelinlik kiralama paketlerinden dilediklerinizi seçerek, sepet oluşturabilirsiniz.

Ardından sepetinizdeki toplam ödeme tutarını, banka kartı veya taksitli seçenek sunan kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Evet. Tüm kredi kartlarına 12'ye varan taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Rezervasyon süreçlerimiz web sitemiz ve iletişim ekibimiz üzerinden ilerliyor. Ayrıca bir gününüzü ayırmaya gerek kalmadan markamızın içeriklerini inceleyerek tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için de iletişim ekibimize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Markamız her yıl binlerce çiftin anılarına ortak olmaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz periyotlarında çekim yaptırmak isteyen çiftlerimiz aylar öncesinden kampanyalarımızı takip ederek rezervasyonlarını oluşturmaktadırlar. Bizim önerimiz düğün, nişan tarihiniz ya da çekim yaptırmak istediğiniz zamana karar verir vermez rezervasyonunuzu oluşturmanız olacaktır.

Rezervasyonunuzu oluşturduktan sonraki ilk 14 gün içinde iptal hakkınız bulunmaktadır.

Rezervasyon yaptığınız karta ödemiş olduğunuz ücretin iadesiyle ilgili bankaya talep iletmekteyiz. İadenizin ilgili kart hesabınıza yansıması, 7-14 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

 

İletişim departmanımıza haftanın her günü 09.30 – 00.00 saatleri arasında aşağıda yer alan iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz. 

📞 💬 WhatsApp ve Telefon: 0850 241 17 20

📩 E-Posta: [email protected]

Evet. Sonradan ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir hizmetimizi paketinize dahil edebilirsiniz. Bizler yine de işinizi şansa bırakmamanızı ve rezervasyon oluştururken istediğiniz hizmetleri almanızı öneririz. Ekibimiz rezervasyon usulüyle çalıştığı için sonradan rezervasyon almak güçleşebilir.

Öncelikle sizlerle tanışmamız geciktiği için biraz üzüldük ama hiç problem değil. Çekiminize 14 gün kalaya kadar her çiftimizin rezervasyonu oluşturduğu dönem içinde bir defaya mahsus erteleme hakkı bulunuyor. Çekime 14 günden kısa bir süre kala olan erteleme taleplerinde mücbir bir sebep ve katılamama talebinizle ilgili bir belge (örn. sağlık raporu)  talep etmekteyiz. Ertelemek istediğiniz döneme göre de ücret farkları güncellenebilir.

Hayır. Birbirini seven bir çift olmanız yeterli olacaktır. Markamız düğün ve nişan çekimlerinin yanı sıra save the date tarzı çekimler de gerçekleştirmektedir.

Platomuza çiftlerimiz kendi imkanlarıyla ulaşmaktadırlar. Çekimden önce sizlerle iletişime geçiyor ve gerekli bilgileri iletiyoruz.

Her çekim saatinin ayrı bir güzelliği bulunmakta, bazı çiftlerimiz enerjinin yüksek olduğu fresh ışıklı çekimleri tercih ederken bazı çiftler de ışığın daha yoğun, turuncu tonlarının daha vurgulu olduğu çekim periyotlarını tercih edebiliyor. Biz ise hala hangisini daha çok sevdiğimize karar veremedik.

Hava durumunu sürekli olarak takip etmekte ve son raporlara göre sürekli olarak çiftlerimiz ile iletişimde kalmaktayız. Çekime elverişsiz bir hava durumu oluşması durumunda çiftlerimizin talebine göre çekimi dilerlerse Platomuzda bulunan kapalı alan konseptlerinde gerçekleştirebiliyoruz. Çiftimizin talep etmesi durumunda ise çekimi farklı bir en yakın müsait tarihe erteleyebiliyoruz.

İstanbul’da özellikle hafta sonları yaşanan yoğunluk, trafik ve nikah, düğün etkinliklerinde programların çoğu kez sıkışabilmesi, aksilikler yaşanabilmesi nedeniyle bazen riskler oluşabiliyor. Bizim sezon içerisinde çekim yaptığımız çiftlerin çoğunluğu farklı bir günde daha rahat ve stressiz bir çekimi tercih ediyor. Zaman kısıtlamamız olunca ister istemez bu durum çekime olumsuz olarak etki edebiliyor.

Çekim alanlarımızdaki yoğunluğu minimize etmek adına çekiminize yanınızda bir yakınınızı getirebilirsiniz ancak gelen kişi bekleme alanımızda bekleyecektir. Sizlere her konuda destek olacak ekip arkadaşlarımız mekanlarımızda bulunuyor.

DüğünümüzVar Gelinlik Kiralama showroomumuzda yer alan gelinlik modelleri yalnızca çekimler sırasında hizmeti satın almış olan çiftlerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Platomuz her gün düzenli olarak dezenfekte edilip temizlenmektedir. Kirlenme gibi sorunlar yaşamazsınız ancak uzun modellerde hafif tozlanmalar yaşanabiliyor.

Evet. Çekiminizin bir kısmını duvakla da gerçekleştirebiliriz. Sonrasında ise çıkarabilirsiniz.

Markamızın kendi ekibi bulunmaktadır ve yalnızca kendi ekibimiz çekimleri gerçekleştirmektedir.

Tabi ki dışarıda hazırlanıp sadece fotoğraf ve video paketi tercih edebilirsiniz. Fotoğraf paketimiz ana hizmetimiz olup, video ve saç&makyaj pakete ek olarak sunulan çiftin ekstra olarak alacağı hizmetlerdir.

Saç&makyaj ekibimizin uzmanlık alanı gelin saç&makyaj hazırlığıdır. Bu nedenle damat beylere yönelik bir hizmetimiz bulunmamaktadır.

Tesettürlü çiftlerimiz için henüz hazırlık alanımız bulunmuyor. Tesettürlü çiftlerimiz çekimlere hazır olarak katılmaktadırlar.

Saçınızda kullanılan bütün ürünlerden kaynaklı toplayıp ya da açmak yeniden bir saç tasarımı yapmakla aynı şeydir. Maalesef bu nedenle herhangi yeni işlem sağlamamaktayız ve ayrıca 2 saatlik çekim süresi ekstra bir işlem için yeterli değildir.

Ekibimiz yalnızca çekim için rezervasyonu bulunan ve hizmeti satın almış olan çiftlerimize hizmet vermektedirler.

Daha fazla soru?
Hemen yanıtlayalım.

En merak edilen soruları sizler için videolar ile cevapladık.

Rezervasyon Oluştur