Soru-Cevap

En çok merak edilen soruları sizin için cevapladık.

 

Kış sezonu çekim alanlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kış sezonunda da çekimlerimizi, markalarımızın anlaşmalı olduğu İstanbul Çekim Platosu mekanında eşsiz bir enerji ile devam ettirmekteyiz. Hem güneşli havalarda oluşan sert ışık etkisini yumuşatıp daha soft fotoğraflar ve videolar elde etmemizi sağlayan hem de yağışlı havalarda çekimlerimizin rahatça gerçekleşmesini sağlayan 500 m2'lik şemsiye sistemimiz sayesinde her dönem çalışmalarımızı problemsiz bir şekilde sürdürmekteyiz.

İstanbul Çekim Platosu size ait değil mi? Neden giriş ücreti veriyoruz?

İstanbul Çekim Platosu özel bir işletme olup Düğünümüz Var ekibi olarak kendileriyle özel bir anlaşmamız mevcuttur. Bu sebeple İstanbul Çekim Platosu, sadece Düğünümüz Var çiftlerine özel bir hizmet sunmaktadır. Giriş ücreti mekanın hizmetleri (gelin buketleri, wedding taklar, ışıklı konseptler, makrome ve ahşap konseptler, botanik bahçe konsepti gibi birçok konsept, dinlenme alanları, soyunma kabinleri) için sizler tarafından ödenmektedir.

Bu eşsiz mekanın hizmetleri, siz sevgili çiftlerimiz için özel olarak sürekli güncellenip sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca, İstanbul Çekim Platosu işletmesi; Türkiye'de en kaliteli, en estetik ve en güncel dekorlarını kurarak ülkemizde bir trend yarattığı için düğün fotoğrafı olgusuna yeni bir soluk getirmiştir.

Fiyatlarınızı neye göre belirliyorsunuz ve fiyatlar sürekli değişiyor mu?

İstenen hizmetlerin detayları ve çeşitleri, tarihi, takvim yoğunluğu ve süre planlaması ile doğru orantılı bir şekilde ilerlemektedir. Her çiftin istekleri aynı olamayacağı gibi, her dönemin de yoğunluğu farklılık göstermektedir. Takvimimiz doldukça ve çekim sayılarımız artış gösterdikçe oluşan yoğunluk sebebiyle fiyatlarımız değişiklik göstermekte ve sürekli güncellenmektedir.

 

Neden Büyük Ada, Kız Kulesi, Galata ve Ortaköy gibi mekanlarda çekim yapmıyorsunuz?

Genel itibariyle İstanbul’un her noktasında, yıllardır uzun süren çekimler gerçekleştirdik. Eskiden ülkemizde düğün fotoğrafının pek popüler olmadığı dönemlerde bu çekim mekanlarını gayet rahat bir şekilde kullanırdık. Fakat geldiğimiz noktada görüyoruz ki İstanbul’da bir park, meydan ve sokaklarda fotoğraf çekimi gerçekleştirmek bizlerin ve çiftlerimizin açısından büyük bir zorluk haline gelmeye başladı. Mekan ve çevre düzenlemelerinin sürekli değişiklik göstermesi, kontrolsüz kalabalıklar, arka planda istenmeyen görüntüler, çekim esnasında çifti rahatsız edebilen seyyar satıcılar veya dilenciler, çekimler için gereksiz bürokratik izinler, mangalcılar ve özellikle hafta sonu kalabalıklaşan ormanlar&sahiller ve meydanlar derken mesleki anlamda deformasyona uğradığımızı, yaratıcılığımızı kaybettiğimizi ve stres kaynaklı işlerimize odaklanamadığımızı fark ettik. Bunun üzerine markalarımız için kendimize özel bir mekan oluşturduk ve sonrasında işimizin verimini ve kalitemizi düşüren her mekanı eledik.

Nikahtan birkaç saat önce çekim gerçekleştirmek riskli midir?

İstanbul’da özellikle haftasonu yaşanan yoğun trafik sebebiyle, nikah ve düğün programlarının çoğu kez sıkışabileceği ve aksiliklerin yaşanabileceğinden dolayı çekim için bazen riskler oluşabiliyor. Sezon içerisinde çekimlerini yaptığımız çiftlerin, neredeyse %90’ı farklı bir günde daha rahat ve stressiz bir çekimi tercih etmektedirler.

Zaman kısıtlaması olunca ister istemez zorlukların ve çiftlerin gerginliklerinin çekimlere yansıyabileceği ihtimali olduğu için bizim marka olarak önerimiz, mutlaka farklı bir günü tercih etmeleri yönündedir.

Çekim için düğün öncesi mi, düğün günü mü ya da düğün sonrası mı daha uygun ?

Bu konu, tamamen çiftlerin talebine göre değişiklik gösterse de çiftlerimiz yoğun olarak stresten uzak ve enerjinin yüksek olduğu düğün öncesi anlarını tercih etmektedirler. Düğün günü stres ve gerginlik çekimlere yansıdığından olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Düğün sonrası çekimlerinde ise genel itibariyle balayı süreci güneş lekeleri gibi istenmeyen faktörlerler yaratacağından fotoğrafları olumsuz etkileyecek bir çekim olabilir.

İstanbul Çekim Platosu mekanınızda yalnızca fotoğraf paketini alabilir miyim?

Tabi ki İstanbul Çekim Platosu mekanında, fotoğraf hizmetimizi tek başına alabilirsiniz. Hizmetleriniz Fotoğraf Paketi + İstanbul Çekim Platosu giriş ücreti şeklinde oluşturulacaktır.

Sizce en iyi fotoğraf çekim saati nedir?

Her çekim saatinin, tahmin edeceğiniz üzere ayrı bir güzelliği bulunuyor. Bazı çiftlerimiz, enerjinin yüksek olduğu fresh çekimleri tercih ederken bazı çiftlerimizde romantik daha çok turuncu renklerin hakim olduğu ışıklı günbatımı çekimlerini tercih etmektedir. Bize soracak olursanız eğer biz hala hangisini daha çok sevdiğimize karar veremedik...

Yalnızca fotoğraf paketi alınca çekimimize bir kişi mi geliyor?

Fotoğraf çekimlerimizi, çekim açısından bir kişi yeterli olacağı için sadece bir profesyonel ekip arkadaşımızla gerçekleştirmekteyiz. Çekimlerimizde doğal ışık kullandığımızdan dolayı açıkçası ikinci bir ekip arkadaşımızın yönlendirmesine gerek duymamaktayız.

 

Diş telim var, sorun olur mu?

Sizi olduğunuz gibi beğenen biri tam karşınızda sizlere gülümseyerek bakıyor olacağı için Aslında bizim tarafımızdan hiç bir sorun teşkil etmemektedir. Yine de diş tellerinizden memnun değilseniz, gülümsemenizi buna göre şekillendirip pozlarınızı o tarzda ayarlayabilmekteyiz.

İstanbul’da hangi mekanlarda çekim yapıyorsunuz?

Sadece Düğünümüz Var ekibimizin çiftlerine özel çekimlerinin ve hazırlıklarının yapıldığı, İstanbul’da anlaşmalı olduğumuz İstanbul Çekim Platosu, Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası mekanlarımızda hizmetlerimizi sunmaktayız.

Gelin buketi almayacağım, İstanbul Çekim Platosu’nda gelin buketleri var mı? Çekim öncesi görmem için fotoğraflarını iletebilir misiniz?

İstanbul Çekim Platosu'nda bulunan gelin buketlerimiz çiftlerimizin unutma ihtimaline karşı bulundurulmaktadır. Sizlere fotoğraf ilettiğimizde, beğendiğiniz buket platoda sizden önce çekime başlayan farklı bir gelinimizde olabilir. O nedenle çekim gününüzde gelinlik ve tarzınıza göre gelin buketi tercih edebilir, platomuzda ikinci bir opsiyon olarak müsait bir gelin buketimizi kullanabilirsiniz.

Estetik olarak kabarık gelinliğimle mi iyi olur yoksa çekimde elbise mi tercih etmeliyim?

Doğru cevap aslında, siz nasıl mutluysanız o sizin için en iyi olandır diyebiliriz. Elbise veya A kesim gelinliklerin sağladığı kolaylık yakın pozlar ve daha zengin bir poz skalası demektir ancak sizin tercih edeceğiniz gelinliğe uygun bir çekim tarzı da (zarif, asil vb.) belirlenebilmektedir. Ya da çekiminiz İstanbul Çekim Platosu'nda gerçekleşecekse eğer önce kendi gelinliğinizi daha sonra daha Askıdan Çekime markamıza ait daha bohem ve vintage tarzda düz bir gelinlik tercih edebilirsiniz.

Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası çekimlerinizde kıyafet değişikliğini nerede sağlayabilirim?

Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası çekimlerimiz için kıyafet değişikliğinizi, İstanbul Çekim Platosu'nda bulunan giyinme kabinlerimizde rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sabah saatlerindeki paketiniz neden diğer paketlere göre daha uygun? Yoksa sabah saatlerinde çekim kötü mü oluyor?

İstanbul Çekim Platosu’nda soft ışık etkisi yaratan, özel ışık geçirmeyen çatı sistemi mevcuttur. Böylece sabah ve öğle saatlerinde oluşan güneşin sert düşmesi ve çekimleri olumsuz etkilemesi durumu özel bir güneşlik sistemi ile ortadan kaldırılmıştır. Aynı zamanda bu sistem bizi önceden de tahmin edemediğimiz, aniden bastıran yağışlara karşı korumaktadır.

Ayrıca sabah saatlerinde olan çekimleri, çiftler erken kalkmaya alışık olamadıkları için daha az tercih etmektedir. Bu nedenle sabah saatleri diğer saatlere göre daha uygun fiyatla çiftlerimize sunulmaktadır. Ayıca hizmet ve kalite olarak, diğer saat dilimlerinden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Aksine özellikle yaz dönemindeki bunaltıcı sıcaklardan dolayı çok daha keyifli ve serin bir ortamda çekimlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Çekim günü, kıyafet giyiminde yardım edebilecek biri var mı? Yoksa yanımızda birini getirelim mi?

Gelinlik modeliniz zor giyilen ve özel bir gelinlik değilse platomuzda iki ekip arkadaşımız sizlere yardımcı olabilmektedir. Ama büyük ve kuyruklu bir model ise gelinliğinize hakim ve size yardımcı olacak bir arkadaşınızı yanınızda getirmenizi öneririz.

İstanbul Çekim Platosu’nda bizim dışımızda başka çiftler de oluyor mu?

Bazı dönemlerde 6-7 çekim gerçekleşirken bazı dönemlerde ise yoğunluk kaynaklı 13-14 çekim gerçekleşebilmektedir. Her çifti farklı bir ekip çektiği için tamamen butik bir şekilde hizmet alabilmektesiniz.

Saç&makyaj hizmetlerinize damada yönelik hizmet de dahil midir?

Saç&Makyaj ekibimizin uzmanlık alanı gelin saç&makyaj hazırlığıdır. Bu nedenle damat beylere yönelik bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Uzaktan gelen çiftlerimiz için damat beyler şekillendirici ve fön makinelerinden müsait olanı tabi ki de kullanabilmektedirler.

Kış aylarında platoda çekim nasıl ilerlemektedir?

İstanbul Çekim Platosu içerisinde bulunan tamamıyla kapalı tek alan, We Just Married saç&makyaj hazırlık alanımızdır. İstanbul Çekim Platosu üzeri bir soft ışık etkisi yaratan, özel bir güneşlik sistemiyle kapalı olup, yanları açık bir botanik bahçedir. O nedenle hava durumuyla doğru orantılı olarak soğuk olabileği için biz platoda özel bir ısıtma sistemi kurup oluşan soğuk hava dalgasını en aza indirerek çekimlerimizi sımsıcak gerçekleştirmeye devam ediyoruz . Yüzünüz ve vücudunuz soğuğa çabuk tepki vermiyor, yüzünüzde ve cildinizde morarmalar olmuyorsa çekimler yüksek enerjili ve keyifli geçeceğinden olumsuz bir durum yaşanmayacaktır.

Ulaşım nasıl oluyor? Birlikte mi gidiyoruz?

Fotoğrafçınız sizleri bilgilendirmek amacıyla çekim gününden birkaç gün önce sizlerle telefon görüşmesi yapmakta ve aklınıza takılan çekim ile ilgili bütün sorularınızı cevaplandırmaktadır. Bu bilgilendirmeler paylaşılırken, çekim mekanımızın da lokasyonu sizlere ulaştırılmaktadır ve çekim günü geldiğinde fotoğrafçınızla, çekim alanında buluşmaktasınız. Markamızın hizmetleri arasında ulaşım hizmeti bulunmadığı için ulaşımı çiftlerimiz kendi imkanlarıyla sağlamaktadır.

We Just Married saç&makyaj ekibinizde kadın ekip arkadaşınız var mı? Hazırlığımda kadın ekip arkadaşınız yer alabilir mi?

Saç&makyaj ekibimiz alanlarında profesyonel karma bir ekip olup hem make-up artistlerimiz hem de hairstylistlerimiz arasında kadın-erkek ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır. Ancak maalesef yoğunluk ve dışarıya verdikleri düğün hazırlık hizmetleri nedeniyle fotoğraf çekim hazırlıklarına spesifik bir yönlendirme sağlamak sağlıklı olmayacaktır. Ani gelişen aksilikler sebebiyle verdiğimiz sözü tutamamak bizleri çok üzeceği için hazırlık kısmında kadın arkadaşlarımızı yönlendireceğimizin sözünü veremiyoruz.

Saç&Makyaj hazırlığından önce saçımı yıkayabiliyor musunuz?

Platomuzdaki saç&makyaj mekanımız, sadece profesyonel tasarımlar için oluşturulan bir stüdyo olup, kuaför salonu tarzında saç boyama ve yıkama gibi hizmetleri bulunmamaktadır.

Çekimlerimizi kaç kişi gerçekleştirmektedir?

Çekimlerimizde fotoğraf paketi aldığınızda bir ekip arkadaşımız sizlere yardımcı olmakta ve çekiminize katılmaktadır. Video paketi tercih ettiğinizde çekime profesyonel bir videocu arkadaşımız daha katılmaktadır.

İstanbul Çekim Platosu’ndaki video paketimize drone dahil midir?

Platonun üzeri, bir softbox sistemiyle kapalı olduğundan kaynaklı drone çekimi gerçekleştirememekteyiz. Ancak bu videonun etkisini kaybettiği anlamına gelmemektedir. Platoda bulunan zengin açılar ve birbirinden farklı wedding taglarla yaratıcı ve estetik anlar yakalamaktayız. www.instagram.com/istanbulcekimplatosu sayfamızdan video örneklerimizi de detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Fotoğrafların dijital olarak teslimini, fotoğraf çekiminden kaç gün sonra yapıyorsunuz?

Fotoğrafların 1-3 iş günü arasında tarafınıza dijital olarak teslim süreci olup, siz fotoğraflarınızı tercih ettikten yaklaşık iki ay sonra da rötuş ve shop işlemleri tamamlanmaktadır. Onayınıza sunulan tasarım hali, daha sonra baskıya yönlendirilmekte ve baskı süreci sonrası albümler kargoyla evinize teslim edilmektedir. Photoshop sürecimiz 60 iş gününü, albüm teslim süreci ise 14 iş gününü kapsamaktadır.

Sadece çift çekimi mi yapıyorsunuz?

Marka vizyonumuz ve tarzımız gereği sadece Save The Date, Nişan ve Düğün Çekimleri gerçekleştirmeyiz.

Panoramik aile albümünün yanında gelen, küçük aile albümüne farklı fotoğraflar eklenemez mi?

Fotoğraflarınızın editlenme aşaması için tarafınıza paketinize dahil olarak 30 fotoğrafın shoplanması sunulmaktadır, dilerseniz yakın pozlar aile albümünden çıkartılabilmektedir ancak fotoğraflarda değişiklik sağlanamamaktadır.

İstanbul Çekim Platosu, Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası için ayrı ayrı saç&makyaj hizmeti sağlanıyor mu?

Saç&makyaj hizmeti, iki saatlik çekimler için bir kereye mahsus olarak gerçekleşmektedir. İkinci saç makyaj opsiyonumuz sadece 3 ya da 4 saat süren çekimlerimizde hizmet başına +250₺ olarak sunulmaktadır.

Profilinizdeki paylaşımları neye göre yapıyorsunuz?

Paylaşımlarımız ekibimizin anlaşmalı olduğu sosyal medya ajansı tarafından instagram algoritmasına göre etkileşim alabilecek ve çiftlere ilham sunabilecek tarzda görseller ile düzenlenmektedir.

Saç&makyaj hizmetiniz, fotoğraf çekim fiyatına mı dahil?

Farklı olan tüm hizmetler paketler şeklinde sunulmaktadır ve saç&makyaj hizmetimiz tek başına ayrı bir hizmettir. Aslında bu sayede sadece, ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri alabilmektesiniz.

2 saatlik süre tek mekan çekimimiz için yeterli oluyor mu?

2 saatlik süre çekim açısından verimli bir süredir. Çekim uzadıkça düşünülenin aksine yüz ve mimiklerinizde oluşan yorgunluk fotoğrafa ve enerjinize yansımaktadır. Böylece çekim sonlarında düşük enerji kaynaklı çekimlerden yeterli verim alınamamaktadır. Çekimde tüm pozların alınması için 1.5 saatlik süre yeterli olup herhangi bir aksilik olması ya da çiftin çekime adapte olmakta zorlanması sebebiyle çekimler 2 saat olarak düzenlenmektedir

We Just Married, çekim arasında açık saçımı topluyor ya da toplu saçımı açıyor mu?

Saçınızda kullanılan ürünlerden kaynaklı toplayıp ya da açmak yeniden bir saç tasarımı yapmakla aynı şeydir. Maalesef bu nedenle herhangi bir yeni işlem sağlamamaktayız ve ayrıca 2 saatlik çekim süresi ekstra bir işlem için yeterli değildir.

Sabah saat 10:00’da çekimimiz var ışıklı alanda çekim yapabilecek miyiz?

Işıklı konseptlerimizin etrafına yerleştirilen, siyah perde sistemiyle günün her saatinde çekimler gerçekleştirebilmekteyiz. Saat 10:00’da çekilen görüntülerle akşam saatinde çektiğimiz görüntüler arasında bir fark bulunmamaktadır.

Saç aksesuarlarını istediğimiz gibi kullanabilir miyiz?

Saç aksesuarlarımız saç&makyaj paketi alan çiftlerimize özel sunduğumuz bir hizmettir. Ancak müsaitliği doğrultusunda ekip arkadaşlarımız bu hususta sizlere yardımcı olabilmektedir.

Fotoğraf paketinizde 1 dakikalık Instagram video klibi bulunuyor mu

Düğünümüz Var video ekibi, tamamen fotoğraftan ayrı bir şekilde kendi profesyonel ekipmanlarıyla 2 saatlik bir çekim gerçekleştirmektedir. Bu iki saatlik çekimden elde ettikleri görüntülerin ayırma işlemi ve temizleme işlemini gerçekleştirip aynı zamanda çiftlerimizin tercih ettikleri bir müzikle kurgusunu gerçekleştirmekteler. Fotoğraf ekibimiz maalesef video çekimi gerçekleştirmemektedir. Bu nedenle video paketi tercih ederseniz video klip hizmeti alabilmektesiniz.

Gün boyu süren çekimleriniz var mı?

Çiftlerimiz, gün boyu süren çekimlerde oldukça yorulduğu, yüz ve mimiklerinin etkilendiği ve bu etkenlerin de çekimleri olumsuz etkilediğini deneyimlerimizden dolayı gün içerisinde maksimum 2 mekân ve 4 saatlik çekim opsiyonumuz mevcuttur.

Saça çıt çıt ya da postiş hizmetiniz var mıdır?

Kendiniz getirirseniz eğer postişlerinizi, ekibimiz tarafından saça istediğiniz modelde uygulanabilmektedir ancak çıt çıt veya postiş satışımız bulunmamaktadır.

Kullandığınız fotoğraf makinesi ve lens ekipmanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Fotoğraf ekibimiz, genel olarak Canon 5D Mark4 ve 50mm lens aralığı ile çalışmaktadır. Video ekibimiz ise Sony ve Fujifilm markalarından 35mm ve 55mm açılarını tercih etmektedir.

Fotoğraf ve Video paketi birlikte olunca 4 saatlik bir çekim mi gerçekleştiriyoruz?

Maalesef, fotoğraf ve video çekimlerimiz birbirine senkronize ilerlemekte ve aynı iki saat içerisinde çekilmektedir. Hem fotoğraf hem de videoda aynı ışık ve tarzı yakalayabilmek hem de yüz ve mimiklerinizin donuk kalmaması açısından en verimli yöntem iki ekip arkadaşımızın senkronize şekilde ilerlemesidir. 

Rezervasyon oluşturduğumuz paketin içeresine daha sonra ek olarak paket ekleyebilir miyiz?

Evet, müsaitliğimiz doğrultusunda "ekleme işlemi" sağlanmaktadır. Ancak paketlerden "çıkarma işlemi" tarih sizlere rezerve edildiği için maalesef sağlanamamaktadır.

Diş rengim beni çok rahatsız ediyor ve poz verirken gülemiyorum. Ne yapılabilir?

Bu konu en kolay müdahale edebildiğimiz alanlardan biridir. Fotoğraf editlemelerinde; diş beyazlatma, kol&bel&gıdı inceltme ve cilt kusurlarını rötuşlama vb konularda uygulamalarımız mevcuttur. Doğallığı bozmayan gerçeğe uygun her edit için sizlere yardımcı olmaktayız.

Fotoğraf çekimlerimiz için yanımızda örnek pozlar getirebilir miyiz?

Dilerseniz telefonunuza kaydettiğiniz, beğendiğiniz kareleri ve pozları çekimler esnasında ekibimiz ile paylaşabilirsiniz. Bu örneklerden sizlere en uygun olanları sizlere özel uygulanabilmektedir. Ayrıca ekibimizde yüksek poz bilgisi ile sizleri her konuda yönlendirebilmektedir. Siz keyifli ve enerjik bir şekilde çekimlerinize katıldıktan sonra ekibimiz tüm süreçlerde size profesyonel destekler sunarak hayalinizdeki karelere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Saç & Makyaj hizmetiniz detaylı mı? Manikür ve ağda bulunuyor mu?

Saç&makyaj ekibimiz We Just Married, sadece gelin saç ve makyajı hizmeti vermektedir bunun dışında kuaför hizmetleri maalesef verememekteyiz.

Bir aksilik veya erteleme ile ilgili bir talebim olursa nasıl bir yol izliyoruz?

Çiftlerimize, iki haftadan daha fazla süre olduğunda bir kereye mahsus değişiklik hakkı tanımaktayız. Ancak çekime iki haftadan az kaldığı durumlarda sadece sağlık raporu, işten izin alınamaması durumunda ise izin verilmediğine dair resmi bir belge talep etmekteyiz. Ayrıca mücbir sebep kapsamında çiftlerimize yine yardımcı olmaktayız.

Çiftlerde kendini fotojenik bulmayan veya fotoğraf çekilmeyi sevmeyen var mı?

Samimiyet ve yüksek enerjiyle gelen çiftlerimize yönlendirme esnasında elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız. Ama çekime gelir gelmez “poz vermeyi sevmiyorum” cümlesiyle karşılaşmak çekimi olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle mutlaka çift olarak prova yapmanızı öneririz.

İptal durumlarında, kapora iadesi bulunuyor mu?

İptal durumlarında kapora iadesi bulunmamaktadır. Çiftlerin çekimin gerçekleşemeyeceğini minimum 2 hafta önceden bildirmesi gerekmektedir. Çift dilerse çekimi yıl içerisinde kullanmak koşuluyla askıya alabilmekte ya da fiyat farkıyla bir sonraki sezonda kullanabilmektedir.

Yanımızda birini getirebilir miyiz? Kaç kişi getirebiliriz?

İstanbul Çekim Platosu’nda, gelin hanıma yardımcı olacak iki ekip arkadaşımız bulunmaktadır. Yanınızda yine de özel bir durum kaynaklı biri bulunacaksa sadece bir misafirinizi, bekleme alanında bekletebilmekteyiz.

İstanbul Çekim Platosu’nda kaç farklı konseptiniz var? Aynı gün hepsini kullanabilir miyiz?

İstanbul Çekim Platosu’nda sürekli değişkenlik gösteren çok sayıda konseptimiz bulunmaktadır. Çiçekli, ışıklı, pampas, makrome ve ahşap konseptler olarak platomuzda çok çeşitli wedding taglar mevcuttur. Konsept sayıları 10-12 arasında değişkenlik göstermekte olup, sizlere ayırdığımız iki saatlik çekimlerinizde yaklaşık 7-8 farklı konsept kullanabilmektesiniz.

Fotoğraflar düzenlenirken inceltme ve boy uzatma gibi işlemler yapılıyor mu?

Fotoğraflarda istendiği taktirde burun kemeri düzeltme, bazı bölgesel inceltmeler, diş beyazlatma gibi işlemleri dokuyu bozmadan yapabilmekteyiz. Uzatma işlemlerini sadece lens bükülmelerini düzelterek minimal ölçüde sağlayabiliyoruz.

Düğün kısıtlamalarından sonra size de bir kısıtlama geldi mi?

Son günlerde duyurulan toplu etkinlik kısıtlamaları kına gecesi, sünnet düğünleri ve sokak düğünlerini kapsamakta olup, nikah, kır düğünü, salon & otel düğünlerini kapsamamaktadır. Bizim çekimlerimiz ile ilgili hiç bir kısıtlama ya da problem yaşanmamaktadır. Çekimlerimiz normal zamanlarda da zaten sosyal mesafe kurallarına uygun (kullandığımız lensler sebebi ile 1.5-3 metre mesafede çalışmaktayız) gerçekleştiği için sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Ayrıca çekimlerimizin tamamı açık alanlarda olduğu için bu konuda da sorun yaşamamaktayız.

Haftaiçine göre haftasonu saç&makyaj paketinizde neden fiyat değişmektedir

Haftasonu We Just Married ekibimiz, düğün hazırlıklarına gitmekte veya plato içerisinden düğün hazırlığı gerçekleştirmektedir. Daha sınırlı sayıda çifte yönelik hizmet sunduklarından dolayı fiyatlar değişiklik göstermektedir

Plato giriş ücreti kişi başına mı yoksa iki kişilik ücret mi?

Plato giriş ücretimiz, çift olarak alınmaktadır.

We Just Married fotoğraf çekimi hazırlığı ile düğün hazırlığı, fiyat olarak neden farklı?

We Just Married ekibimiz haftasonları düğüne yönelik hazırlık hizmetleri gerçekleştirmektedir. Düğün hazırlığı ürünleri waterprof olup, fotoğraf çekimi hazırlığına göre daha yoğun ve daha ayrıntılı yapılmaktadır. Fotoğraf çekimi hazırlıklarında ise saç & makyaj daha soft, daha doğal olara haftaiçi ve haftasonu uygulanabilmektedir.

Eşim çok kasılıyor. Çekim esnasında bununla ilgili bir sorun yaşar mıyız?

Fotoğrafçı arkadaşımız, elinden geldiğince bu sorunun önüne geçmeye çalışacaktır. Ancak çekimden önce provalar yapıp en azından bu sorunu minimize etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Biz günbatımı çekimi istiyoruz her gün gerçekleşiyor mu? Çekimimizde günbatımı gerçekleşmezse ne olacak?

Günbatımı bir doğa olayıdır. Çekimlerde gün batımı sadece bulutun güneşin önüne geçmesiyle bile gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle sadece yağış durumlarında erteleme işlemi sağlanmaktadır. Günbatımı gerçekleşmediğinde erteleme hizmeti maalesef sağlanmamaktadır. NOT: Günbatımı çekimleri sadece Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası içeren paketlerimiz ile gerçekleşmektedir.

Nişan çekimleri için İstanbul Çekim Platosu uygun mudur?

Elbette. Düğün çekimlerini daha "save the date" isteyen çiftlerimize Beykoz Göl + Beykoz Tarlası paketini önerebilmekteyiz. Bu nedenle nişan çekiminizi platoda gerçekleştirebilmektesiniz.

Konsept olmadan birden fazla mekan için birlikte bir paket var mı?

Tabi ki, konsept içermeyen paketlerimiz hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için iletişim ekibimizden yardım alabilirsiniz.

 

İstanbul Çekim Platosu’ndaki tüm konseptleri kullanabiliyor muyuz?

İstanbul Çekim Platosu’ndaki tüm konseptleri çiftlerimiz değerlendirmekte olup, tarzlarına ve isteklerine bağlı olarak fotoğrafçımızla birlikte karar verebilmekteler.

We Just Married, makyajım bozulursa tazeleme yapıyor mu?

Ekibimiz sizin çekimleriniz esnasında henüz İstanbul Çekim Platosu’ndan ayrılmamış ise bozulma durumlarında sizlere keyifle hizmet verecektir.

Çekimlerden sonra ofisinizde mi seçim yapıyoruz?

Ofisimize kadar zahmet etmenize gerek yok. Seçim işlemi için sizleri yormuyoruz, internetten bulut yoluyla ilettiğimiz fotoğrafların kodlarını seçip bizlere iletmeniz yeterli olmaktadır.

Çekim esnasında 3-4 farklı kıyafet kullanabilir miyiz?

2 saatlik çekimlerimizde maksimum iki kıyafet kullanabilmektesiniz. Dilerseniz iki mekan dört saatlik çekim paketi satın alarak dört farklı kıyafet kullanabilirsiniz. Ancak iki saatlik çekimde gerçekleştirdiğiniz ikiden fazla kıyafet değişikliği, çekimde yaşayacağımız kopukluk ve enerji düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu nedenle bu tarz bir hizmetimiz bulunmamaktadır.

Sabah ve öğlen paketlerinde Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlasını kullanabilir miyiz?

Beykoz Gölünde, gölge alanlar olduğundan gündüz saatlerinde de fresh bir ışıkta çekimler yapabilmekteyiz. Fakat Beykoz Tarlası mekanı açık bir alan olduğu için genelde gün batımına yakın yatay ışıklı saatlerde çekimler gerçekleştirmekteyiz.

İstanbul Çekim Platosu paketi aldığımızda, video eklersem Beykoz Gölü veya Beykoz Tarlası mekanlarına gidebilir miyiz?

Paketlerimiz plato/ plato+göl / plato + tarla / göl + tarla olarak değişiklik göstermektedir. Hangi paketi tercih ederseniz o mekanlarda fotoğraf ve video çekiminiz gerçekleşmektedir. Fotoğraf ve video paketinizi plato için satın aldığınız taktirde çekiminiz sadece platoda gerçekleşecektir dolayısıyla göl ve tarla alana dahil değildir.

Kıyafet değişikliği yaptığımızda saç değişikliği de yapabiliyor muyuz?

Tek mekanda gerçekleştirdiğimiz çekimler yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bu saat aralığındaki çekimlerde hem kıyafet hem saç değişikliği çekim esnasında kopukluklara sebebiyet vereceği için maalesef saç değişikliği sağlayamamaktasınız.

Dışarıda hazırlanıp gelebiliyor muyuz?

Tabi ki dışarıda hazırlanıp sadece fotoğraf veya fotoğraf video paketi tercih edebilirsiniz. Fotoğraf paketimiz ana hizmetimiz olup, video ve saç&makyaj pakete ek olarak sunulan çiftin ekstra olarak alacağı hizmetlerdir.

İstanbul Çekim Platosu’nda kabarık ve ağır model gelinlik kullanabilir miyim?

Her gün birbirinden farklı tarzlarda gelinliklerle onlarca çekimimiz oluyor. Bizim paylaşımlarımız bir tarz üzerinden ilerlediği için benzer tarzda gelinlikler (helen ve sade) paylaşıyoruz. Plato tesettür kabarık modeller için, taşlı ve uzun kuyruklu modeller için de uygun bir çekim mekanıdır.