Soru-Cevap

En çok merak edilen soruları sizin için cevapladık.

 

İstanbul Çekim Platosu mekanınızda yalnızca fotoğraf paketini alabilir miyim?

İstanbul Çekim Platosu’nda, fotoğraf hizmetimizi tek başına satın alabilirsiniz. Hizmetlerimiz Fotoğraf Paketi + İstanbul Çekim Platosu giriş ücreti şeklinde oluşturulacaktır. 

Profilinizdeki paylaşımları neye göre yapıyorsunuz?

Sayfalarımızda yer alan görseller, ekibimizin anlaşmalı olduğu sosyal medya ajansı tarafından instagram algoritması göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Paylaşımlarımız etkileşim alabilecek ve çiftlere ilham sunabilecek tarzda görseller ile oluşturulmaktadır. 

Çekimlerimizi kaç kişi gerçekleştirmektedir?

Fotoğraf paketi satın aldığınızda, bir ekip arkadaşımız sizlere yardımcı olmak ve çekimizini gerçekleştirmek için yer almaktadır. Video paketi tercih ettiğinizde ise çekime bir profesyonel bir videographer arkadaşımız daha katılmaktadır.

Fotoğrafların dijital olarak teslimini, fotoğraf çekiminden kaç gün sonra yapıyorsunuz?

Fotoğraf çekimlerinde elde edilen tüm görüntüler ortalama 3-4 iş günü içerisinde, tarafınıza bulut sistemi üzerinden teslim edilmektedir. Teslim edilen fotoğraflar içerisinden sizlerin belirlediği (30 adet) fotoğrafı albüm oluşturabilmemiz için bizlere iletmektesiniz. Fotoğraflarınız bize ulaştıktan sonra gerekli editlemeler, rötuşlar ve photoshop işlemleri  gerçekleştirilmektedir. Fotoğraflar üzerinde gerekli düzenlemelerin yapılması ortalama 60 iş gününü bulmaktadır. Editleme işlemleri bittikten sonra albüm tasarımı için sizlerden onay rica ediyoruz. Onayınızı aldıktan sonra ise albümün baskı süreci başlamaktadır. Albüm basıldıktan sonra tarafınıza kargo ile gönderilmektedir.

Sadece düğün çekimi mi gerçekleştiriyorsunuz?

Marka olarak Save The Date, Nişan, Düğün fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirmekteyiz. Bu çekimlerimiz web sitemizde bulununan anlaşmalı çekim mekanlarımızda gerçekleşmektedir.

Panoramik aile albümünün yanında gelen, küçük aile albümüne farklı fotoğraflar eklenemez mi? 

Düğün fotoğraflarınızın editlenme aşamasında paket içeriğinize istinaden 30 adet fotoğraf kullanılmaktadır. Seçilen 30 adet fotoğrafın editlenme ve tasarım işleminden sonra albümlere basılmaktadır. Aile albümleri için farklı fotoğraflar istemeniz durumunda fotoğraf adedi X 15₺ şeklinde bir fiyat farkı yansıtılmaktadır.

İstanbul Çekim Platosu, Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası için ayrı ayrı saç&makyaj hizmeti sağlanıyor mu? 

Paketlerimizde bulunan saç ve makyaj hizmetleri, 2 saatlik çekimlere özel olarak bir kereye mahsus olacak şekilde uygulanmaktadır. İkinci saç ve makyaj  hizmeti talep edilmesi durumunda, çekim sürenizi uzatmanız ve ekstra bir saç makyaj hazırlık paketi almanız gerekmektedir. 

 

İstanbul Çekim Platosunda kaç farklı konseptiniz var? Aynı gün hepsini kullanabilir miyiz? 

İstanbul Çekim Platosunda sürekli değişkenlik gösteren çok sayıda konseptimiz bulunmaktadır. Çiçekli, ışıklı, pampas, makrome ve ahşap konseptlerinin yanı sıra doğal botanik bahçemizde olduğu çeşitli wedding taglar mevcuttur. Konsept sayıları yaklaşık olarak 15 adetdir. Çekim programlarınıza göre belli sayılarda konseptleri kullanabilmesiniz. İstanbul Çekim Platosu + Beykoz Tarlası veya İstanbul Çekim Platosu + Beykoz Gölü gibi ikili mekan seçimlerinde ise platomuzda bulunan 3-4 konsepti kullandıktan sonra ikinci çekim mekanına geçilmektedir.

Neden Büyük Ada, Kız Kulesi, Galata ve Ortaköy gibi mekanlarda çekim yapmıyorsunuz? 

İstanbul’un her noktasında, yıllardır uzun süren çekimler gerçekleştirdik. Fakat İstanbul’da bir park, meydan ve sokaklarda fotoğraf çekimi gerçekleştirmek, bizler ve çiftlerimizin için oldukça zor bir hale gelmeye başladı. Çekim esnasında bizlerin daha önceden ön göremediği rahatsızlıklara, gittikçe kalabalıklaşan meydanlara istinaden, deformasyona uğradığımızı, yaratıcılığımızı kaybettiğimizi ve stres kaynaklı işlerimize odaklanamadığımızı fark ettik. Bunun üzerine markalarımız için kendimize özel bir mekân oluşturarak işimizin verimini ve kalitemizi düşüren her mekânı eledik. 

Nikahtan birkaç saat önce çekim gerçekleştirmek riskli midir? 

İstanbul’da özellikle hafta sonu yaşanan yoğun trafik sebebiyle, nikah ve düğün programlarının çoğu kez sıkışabileceği ve aksiliklerin yaşanabileceğini göz önünde bulundurarak, çekim için bazen riskli olduğunu söyleyebiliriz. Sezon içerisinde çekimlerini yaptığımız çiftlerin, neredeyse %90’ı farklı bir günde daha rahat ve stressiz bir çekim gününü tercih etmektedirler. Zaman kısıtlaması olduğu takdirde ister istemez yaşanan zorlukların ve çiftlerin gerginliklerinin çekimlere yansıyabileceği ihtimali olduğunu göz önünde bulundurarak, bizim marka olarak önerimizin mutlaka farklı bir günde çekiminizi gerçekleştirmeniz olduğunu söyleyebiliriz. 

Çekim için düğün öncesi mi, düğün günü mü ya da düğün sonrası mı daha uygun?

Bu konu tamamen çiftlerin talebine göre değişiklik göstermektedir. Bizim marka olarak önerimiz ise çiftlerin yoğun olarak stresten uzak ve enerjilerinin yüksek olduğu günleri tercih etmeleridir. Düğün günü yaşanılabilecek yoğun stres fotoğraf çekiminizde yüzünüze yansıyabilir. Düğün sonrasında ise balayı sürecinde oluşabilecek güneş lekeleri gibi istenmeyen faktörlerde yaşanabileceğini göz önüne bulundurarak çiftimiz için en uygun zamanı belirlemelerini tercih etmekteyiz.  

Sizce en iyi fotoğraf çekim saati nedir? 

Açıkçası her çekim saatimizin ayrı bir güzelliği olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bazı çiftlerimiz, enerjinin yüksek olduğu fresh çekimleri tercih ederken bazı çiftlerimizde romantik daha çok turuncu renklerin hakim olduğu ışıklı gün batımı çekimlerimizi tercih etmektedir. Bize soracak olursanız eğer biz hala hangisini daha çok sevdiğimize karar veremedik...  

Sabah 10.00 - 12.00 periyodunda olan çekimlerde, ışıklı konseptleriniz kullanılabiliyor mu?

Platomuzun üzeri özel bir güneşlik sistemi ile kapalıdır. Sabah periyotlarında platomuzda yer alan ışıklı ve gece konseptlerinden tümünü kullanabiliyoruz.

Sabah ve öğlen paketlerinde Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlasını kullanabilir miyiz? 

Beykoz Gölünde, gölge alanlar olduğundan gündüz saatlerinde de fresh bir ışıkta çekimler yapabilmekteyiz. Fakat Beykoz Tarlası mekânı açık bir alan olduğu için genelde gün batımına yakın yatay ışıklı saatlerde çekimler gerçekleştirmekteyiz. 

İstanbul’da hangi mekanlarda çekim yapıyorsunuz? 

Sadece Düğünümüz Var ekibimizin çiftlerine özel olarak çekimlerinin ve hazırlıklarının yapıldığı. İstanbul’da anlaşmalı olduğumuz İstanbul Çekim Platosu, Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası mekanlarımızda hizmetlerimizi sunmaktayız.

Çekim esnasında 3-4 farklı kıyafet kullanabilir miyiz? 

2 saatlik çekim periyotlarımızda maksimum iki farklı kıyafet kullanabilmektesiniz. Bu kıyafetler ile sizlere eşsiz fotoğraflar sunabilmekteyiz. Daha fazla kıyafet giymek istemeniz durumunda iki farklı çekim hizmeti almanızı tavsiye etmekteyiz. İki saatlik çekimde gerçekleştirdiğiniz ikiden fazla kıyafet değişikliği, çekimde yaşayacağımız kopukluk ve enerji düşüklüğüne sebep olacaktır. Bu nedenle bu tarz bir hizmetimiz bulunmamaktadır. 

Diş rengim beni çok rahatsız ediyor ve poz verirken gülemiyorum. Ne yapılabilir? 

Bu konu en kolay müdahale edebildiğimiz alanlardan biridir. Fotoğraf editlemelerinde; diş beyazlatma, kol, bel, gıdı inceltme ve cilt kusurlarını rötuşlama vb konularda uygulamalarımız mevcuttur. Doğallığı bozmayan gerçeğe uygun her edit için sizlere yardımcı olmaktayız. 

Fotoğraf çekimlerimiz için yanımızda örnek pozlar getirebilir miyiz? 

Dilerseniz telefonunuza kaydettiğiniz, beğendiğiniz kareleri ve pozları çekimler esnasında ekibimiz ile paylaşabilirsiniz. Bu örneklerden sizlere en uygun olanları sizlere özel uygulanabilmektedir. Ayrıca ekibimizde yüksek poz bilgisi ile sizleri her konuda yönlendirebilmektedir. Siz keyifli ve enerjik bir şekilde çekimlerinize katıldıktan sonra ekibimiz tüm süreçlerde size profesyonel destekler sunarak hayalinizdeki karelere ulaşmanızı sağlamaktadır. 

Çiftlerde kendini fotojenik bulmayan veya fotoğraf çekilmeyi sevmeyen var mı? 

Samimiyet ve yüksek enerjiyle gelen çiftlerimize yönlendirme esnasında elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız. Ama çekime gelir gelmez “poz vermeyi sevmiyorum” cümlesiyle karşılaşmak çekimi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle mutlaka çift olarak prova çekimleri yapmalarını veya örnek resimleri incelemelerini tavsiye ederiz.

Çekimlerden sonra ofisinizde mi seçim yapıyoruz? 

Ofisimize kadar zahmet etmenize gerek yok. Seçim işlemi için sizleri yormuyoruz, internetten bulut yoluyla ilettiğimiz fotoğrafların kodlarını seçip bizlere iletmeniz yeterli olmaktadır. 

Dışarıda hazırlanıp gelebiliyor muyuz? 

Tabii ki dışarıda hazırlanıp platomuzdaki çekime katılabilirsiniz. Fotoğraf paketimiz ana hizmetimiz olup video ve saç&makyaj, gelinlik kiralama hizmeti çiftlerimizin ekstra olarak alabilecekleri hizmetlerdir. 

Kullandığınız fotoğraf makinesi ve lens ekipmanları hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Fotoğraf ekibimiz, genel olarak Canon 5D Mark4 ve 50mm lens aralığı ile çalışmaktadır. Video ekibimiz ise Sony ve Fuji film markalarından 35mm ve 55mm açılarını tercih etmektedir. 

Beykoz Gölü ve Beykoz Tarlası çekimlerinizde kıyafet değişikliğini nerede sağlayabilirim? 

Çekimlerimiz için kıyafet değişikliğinizi, İstanbul Çekim Platosunda bulunan giyinme kabinlerimizde rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

İstanbul Çekim Platosunda kabarık ve ağır model gelinlik kullanabilir miyim?

İstanbul Çekim Platosu tüm gelinlik modelleri için uygun bir çekim mekanıdır. 

Saç&makyaj hizmetlerinize damada yönelik hizmet de dahil midir? 

Ekibimizin uzmanlık alanı gelin saç&makyaj hazırlığıdır. Bu nedenle damat beylere yönelik bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Uzaktan gelen çiftlerimiz için ise damat beyler şekillendirici ve fön makinelerinden müsait olanı tabii ki de kullanabilmektedirler.

We Just Married saç&makyaj ekibinizde kadın ekip arkadaşınız var mı? Hazırlığımda kadın ekip arkadaşınız yer alabilir mi?

Saç&makyaj ekibimiz alanlarında profesyonel karma bir ekip olup, hem make-up artistlerimiz hem de hairstylistlerimiz arasında kadın-erkek ekip arkadaşlarımız yer almaktadır. Maalesef yoğunluk ve dışarıya verdikleri düğün hazırlık hizmetleri nedeniyle fotoğraf çekim hazırlıklarına spesifik bir yönlendirme sağlamak sağlıklı olmayacaktır. Ani gelişen aksilikler sebebiyle verdiğimiz sözü tutamamak bizleri çok üzeceği için hazırlık kısmında kadın arkadaşlarımızı yönlendireceğimizin sözünü veremiyoruz. 

Saç Makyaj hazırlığından önce saçımı yıkayabiliyor musunuz? 

Platomuzdaki saç&makyaj uygulama alanımız sadece profesyonel tasarımlar için oluşturulan bir stüdyo olup, saç boyama, saç yıkama, kesim, oje gibi kuaförlük hizmetleri bulunmamaktadır. 

Saç aksesuarlarını istediğimiz gibi kullanabilir miyiz? 

Saç aksesuarlarımız, saç makyaj markamız We Just Married’dan hizmet alan müşterilerimize özeldir. Saç makyaj hizmeti alan çiftlerimiz platomuzda bulunan aksesuarlarımızdan istediklerini müsaitlik durumuna göre kullanabilmektedirler.

Saç&makyaj hizmetinize fotoğraf çekim fiyatıda dahil mi? 

Markamızın tüm hizmetleri paketlerimiz içerisinde ayrı ayrı sunulmaktadır. Sizlerin istemiş olduğu hizmetlere istinaden bir fiyat belirlenmektedir. Saç makyaj hizmetimiz ve fotoğraf hizmetimiz ayrı hizmetler olarak fiyatlandırılmaktadır.

İstanbul Çekim Platosu size ait değil mi? Neden giriş ücreti veriyoruz? 

İstanbul Çekim Platosu özel bir işletmedir. Düğünümüz Var ekibi olarak kendileriyle özel bir anlaşmamız mevcuttur. Platomuzda çiftlerimize özel bir hizmet sağlamaktayız. Giriş ücreti, mekânın hizmetleri karşılığında (gelin buketleri, farklı konseptler, dinlenme alanları, soyunma kabinleri...) sizler tarafından ödenmektedir. Platomuzun hizmetleri, siz sevgili çiftlerimiz için özel olarak güncel tutulmakta ve beğeninize sunulmaktadır.  

Fiyatlarınızı neye göre belirliyorsunuz? Fiyatlar sürekli değişiyor mu? 

Fiyatlarımız istenilen hizmetin detaylarına göre kişiye özel olarak değişmektedir. Çiftlerimizin istekleri doğrultusunda, dönemin yoğunluğuyla ilişkili olarak, çekim tarihi, planlanan çekim saati ile birlikte kişinin isteklerine özel fiyat ortaya çıkmaktadır. Takvimimiz doldukça, oluşan yoğunluk sebebiyle fiyatlarımız aktif olarak güncellenmektedir.

Rezervasyon oluşturduğumuz paketin içeresine daha sonra ek olarak paket ekleyebilir miyiz? 

Çekim gerçekleştireceğiniz tarihte eklemek istediğiniz paketlerin müsaitlik durumuna göre ekleme işlemi gerçekleştirebilmekteyiz. Fakat paketlerden çıkarma işlemlerini tarih ve hizmetlerimiz sizlere rezerve edildiği için gerçekleştirememekteyiz.

Bir aksilik veya erteleme ile ilgili bir talebim olursa nasıl bir yol izliyoruz? 

Çekim programınıza iki haftadan daha fazla süre kala bir kereye mahsus değişim hakkınız bulunmaktadır. Ancak çekim programınıza iki haftadan az bir süre kaldıysa, sağlık raporu ve mücbir sebepler kapsamında çiftlerimize yardımcı olabilmekteyiz.

İptal durumlarında, kapora iadesi bulunuyor mu? 

Çekim iptali durumlarında kapora iadesi bulunmamaktadır. Çekim programlarının mücbir sebepler kapsamında gerçekleşememesi durumlarında ilerleyen dönemlere ertelenebilmektedir.

Ulaşım nasıl oluyor? Çekime birlikte mi gidiyoruz? 

Fotoğrafçınız sizleri bilgilendirmek amacıyla çekim gününden birkaç gün önce sizlerle telefon görüşmesi yapmakta ve aklınıza takılan çekim ile ilgili bütün sorularınızı cevaplandırmaktadır. Bu bilgilendirmeler paylaşılırken, çekim mekanımızın da lokasyonu sizlere ulaştırılmaktadır. Çiftlerimiz çekim günü geldiğinde fotoğrafçımızla çekim alanında buluşmaktadır. Markamızın hizmetleri arasında ulaşım hizmeti bulunmadığı için ulaşımı çiftlerimiz kendi imkanlarıyla sağlamaktadır. 

Botanik bahçe nasıl bir yer?

Botanik bahçemiz İstanbul Çekim Platosu içerisinde yer almaktadır. Doğal bitki örtüsü, geniş yapraklı bitkiler, kaktüsler, fabrika camı konsepti ve ahşap dokuların bir arada bulunduğu botanik bahçemizde doğal ışık ile gölge oyunlarının gerçekleştiği harika fotoğraf kareleri çekebilmekteyiz. İstanbul Çekim Platosu paketi satın alan çiftlerimiz botanik bahçe konseptlerimizi kullanabilmektedirler.

Kış sezonu çekim mekanlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Markamızın anlaşmalı olduğu, İstanbul Çekim Platosu mekânında eşsiz bir enerji ile çekimlerimizi devam etmekteyiz. Platomuza özel olarak hazırlanmış olan 500 m2’lik şemsiye sistemimiz yer almaktadır. Güneşli veya yağmurlu havalarda oluşabilecek aksilikleri göz önünde bulundurarak, platomuzda soft fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirebilmekteyiz. 

Fiyat Teklifi Al